زاها حدید آثار او را نشاط بخش و مبتکرانه نامیده است. شیگرو با منع کار به مخالفت با او پرداخته و ایده او را دستور زبان طراحی سازه عنوان کرده است. در حالی که نورمن فاستر به سادگی کارهای «فرای اتو» را الهام بخش نامیده است. از سال جاری که فرای اتو درگذشته است، نظرات و احساسات شخصی بسیاری از بزرگان معماری، در پی محدودیت ها و گستره معماری او عنوان شده است.

 

هیچ معمار دیگری به اندازه فرای اتو، چنین ایده های تعیین کننده ای برای ساخت یک متریال جدید معماری در نیمه قرن دوم بیستم نداشته است. او با تحقیق و مطالعه اکتشاف تکنیک های ساخت و ساز به وسیله انرژی کارآمد، یک استراتژی زیست محیطی را با توجه به شرایط محیطی جوامع شهری ارائه کرده است. طرح سازه ای وی علاوه بر ارائه فرایند ساخت و ساز، شرایط اقلیمی و آب و هوایی را برای کنترل شرایط محیطی و زیست بوم در نظر می گیرد و راه کاری جدید برای صنعت ساخت و ساز به صورت گسترده و عظیم ارائه می دهد.

 

کتاب جدید وی با عنوان فرای اتو: یک عمر پژوهش، احداث و تأثیرپذیری در مورد جزئیات، بینش ها، و جنبه های مهم کار فرای اتو توضیح داده است. هسته اصلی تفکرات وی جستجوی مستمر درباره طرح های طبیعی از طریق اکتشافات فرم یافته بوده است. در نتیجه گستره کار اتو مربوط به سازه های پوسته ای (Gridshells) و سازه های بادی (نیوماتیک) بوده است.همچنین کتاب وی ارائ کننده طرح های متمایز، و نمونه های مدرن روز است.

به عنوان مثال : اتو اغلب از نرم افزارهای طراحی برای توزیع و انشعاب بارهای گسترده در پروژه های خود استفاده می کند. وی از این محاصبات، طراحی یکی از مراکز دولتی در ریاض را در سال 1970 انجام داده و این ایده را در طراحی سالن نمایشگاه فرانکفورت گسترش داده است. با توجه به سابقه مطالعاتی وی در طراحی پوشش های ETFE و سبک هایتک، کتاب وی به نسخه های مشابهی که توسط نورمن فاستر و سانتیاگو کالاتراوا به اجرا رسیده، اشاره کرده است.

 برای کسب اطلاعات کامل در مورد سازه های کابلی، بادی (نیوماتیک) و سازه های پوسته ای (Gridshells) ، مقاله "طبیعت، منبع تاثیرگذار سازه های معماری" را دانلود نمایید.

مترجم: مهرداد نجیب زاده
نام
پست الکترونیکی   الزامی (منتشر نخواهد شد)
وب سایت   اختیاری

نظر شما
 
   
سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴
بازدید : ۱۰۵۵
نظرات
۰ نظر
گروه شرکتهای پاریز

گروه شرکت‌های «پاریز» متشکل از شرکت‌های پاریز شرق و پاریز ابنیه با طراحی، اجرا و نظارت پروژه‌های بلند مرتبه لوکس با کاربردهای گوناگون اقامتی، تجاری و اداری توانسته گام‌های ارزشمندی در صنعت ساختمان بردارد. این مجموعه‌ها تحت عنوان شرکت «آرمیتــــاژ»، گروهی از مدیران مجرب، مهندسان کارآزموده و پرسنل متعهد را درکنار هم آوردند تا در قالب گروهی پیشرو در معماری به‌روز، کارآمد و متناسب با ویژگی‌های بومی و اجتماعی، سازنده بناهایی در خور شأن شهر مشهد و ساکنان و بازدیدکنندگان آن باشند. مجتمع‌های مسکونی هاشمیه، تجاری اقامتی طبرسی، مسکونی رز و تجاری اداری گلشن از پروژه‌های اجرا شده توسط این شرکت به‌شمار می‌رود.

 

امکانات
آخرین پروژه ها
اطلاعات تماس
آدرس شرکت : مشهد - نبش وکیل آباد 12 - ساختمان پاریزشرق
تلفن دفتر مرکزی : 051-38075
تلفن دفتر فروش : 051-38075
سامانه پیامک : 30006215
پست الکترونیکی : info@parizgroup.ir
فرم ارتباط با ما
 
Back to Top