پایه و اساس شکل‌دادن به‌هر ایده‌ای مواد و مصالح است که تأثیر فوق العاده‌ای در طراحی دارد. در واقع مصالح مختلف علاوه‌بر ویژگی‌های فیزیکی متفاوت، حس‌های مختلفی هم القا می‌کنند. مثلا یک دیوار آجری را با یک دیوار بتنی مقایسه کنید. این دو نمایانگر دو حس کاملا متفاوت هستند. یکی سنتی، دیگری مدرن. یکی گرم، دیگری سرد. یکی الگو وار، دیگری صاف و یکدست. اما در دنیای امروز هر متریالی می‌تواند شکل‌های گوناگونی به خود گیرد و برای کاربردهای گوناگون تعریف شود.

بتن که ما آن را با ظاهر خشک، بی روح، خشن و غیر قابل نفوذ می‌شناسیم، اکنون چهره‌ی دیگری از خود را رو کرده است که شما را حیرت زده می‌کند. آن بتن سخت اکنون همچون شیشه ای نیمه شفاف نور را از خود عبور می دهد و معماری و دکوراسیون داخلی فضا را متحول می کند. چیدانه در این مطلب می خواهد نسل جدیدی از بتن با نام بتن شفاف یا بتن انتقال دهنده ی نور را به شما معرفی کند که مطمئنم مورد توجهتان قرار می گیرد. با ما همراه باشید...

بتن شفاف به بتنی اطلاق می شود که با بهره گیری از فیبرهای نوری امکان انتقال نور را از یک سمت به سمت دیگر فراهم می کند. این محصول در سال ۲۰۰۱ توسط یک معمار مجارستانی به نام «آرون لاسونسزی» اختراع شد و به ثبت رسید.  این معمار زمانی که در سن ۲۷ سالگی در کالج سلطنتی هنر های زیبای استکهلم مشغول به تحصیل بود، این ایده را بیان کرد و در سال ۲۰۰۴ شرکت خود را با نام «لایتراکن» تاسیس کرد و با توجه به نیاز و تمایل جامعه ی امروز به استفاده از مصالح جدید ساختمانی، از سال ۲۰۰۶ با شرکت های بزرگ صنعتی به توافق رسید. این محصول با ترکیب ۹۶ درصد بتن معمولی و ۴درصد فیبرهای نوری محصولی منحصر به فرد را برای هزاره ی جدید به ارمغان آورده است.
نام
پست الکترونیکی   الزامی (منتشر نخواهد شد)
وب سایت   اختیاری

نظر شما
 
   
يكشنبه ۰۱ شهریور ۱۳۹۴
بازدید : ۸۷۶
نظرات
۰ نظر
گروه شرکتهای پاریز

گروه شرکت‌های «پاریز» متشکل از شرکت‌های پاریز شرق و پاریز ابنیه با طراحی، اجرا و نظارت پروژه‌های بلند مرتبه لوکس با کاربردهای گوناگون اقامتی، تجاری و اداری توانسته گام‌های ارزشمندی در صنعت ساختمان بردارد. این مجموعه‌ها تحت عنوان شرکت «آرمیتــــاژ»، گروهی از مدیران مجرب، مهندسان کارآزموده و پرسنل متعهد را درکنار هم آوردند تا در قالب گروهی پیشرو در معماری به‌روز، کارآمد و متناسب با ویژگی‌های بومی و اجتماعی، سازنده بناهایی در خور شأن شهر مشهد و ساکنان و بازدیدکنندگان آن باشند. مجتمع‌های مسکونی هاشمیه، تجاری اقامتی طبرسی، مسکونی رز و تجاری اداری گلشن از پروژه‌های اجرا شده توسط این شرکت به‌شمار می‌رود.

 

امکانات
آخرین پروژه ها
اطلاعات تماس
آدرس شرکت : مشهد - نبش وکیل آباد 12 - ساختمان پاریزشرق
تلفن دفتر مرکزی : 051-38075
تلفن دفتر فروش : 051-38075
سامانه پیامک : 30006215
پست الکترونیکی : info@parizgroup.ir
فرم ارتباط با ما
 
Back to Top