پارک خطی فکوری
پارک خطی فکوری
معرفی پروژه

پارک خطی فکوری

پارک های خطی،یکی از زیبایی ها و جذابیت های امروز شهرها می باشد. این گونه پارک ها معمولا در امتداد خیابان،بلوار، رودخانه،کانال، راه آهن، و .... به صورت نواری و خطی طراحی می شوند و دارای بخش ها، ویژگی ها و امکانات مختلفی هستند.در طراحی و تجهیز پارک های خطی با توجه به فرهنگ و سلیقه ی مردم هر کشوری امکانات و تجهیزات مناسبی در نظر گرفته می شود. به عنوان مثال، پارک های خطی در ایران معمولا دارای مسیر پیاده روی،دوچرخه سواری،وسایل ورزشی،کیوسک های خوراکی و خدماتی، صندلی های راحت با فاصله مناسب،آبخوری و ... می باشد.

از لحاظ فنی پهنای این نوع پارک ها معمولا از 4 متر کمتر نیست. در مسیر این پارک ها فضای سبز مناسب ،کفپوش های سنتی و خاص،احداث دیوارک های کوتاه و نقوش بر روی دیوارها،طراحی و نورپردازی در شب،گیاهان دیواره ای با هدف پوشش فضای پارک و کاستن از آلودگی صوتی نقش پررنگی دارد. لازم به ذکر است که قدیمی ترین پارک خطی جهان مربوط به چهار باغ اصفهان است که دارای قدمت تاریخی و جذابیت های ویژه ای است.

وجود پارک خطی به ساکنان مجاور این امکان را می دهد که در کمترین زمان ممکن بتوانند از فضای مطبوع و زیبای ان جهت ورزش یا تجمع دوستانه و خانوادگی استفاده کنند و لحظات شادی را در آن سپری نمایند.

در همین راستا " گروه شرکتهای پاریز" به عنوان طراح و پیمانکار،" پارک خطی بلوار شهید فکوری" را طراحی، اجرا و در ابتدای مهرماه سال 92 آماده بهره برداری نمود.

این پارک با هدف تلطیف هوا و حفظ شادابی در منطقه 9 شهرداری مشهد از میدان جوان تا هاشمیه (بلوار فکوری) به مساحت 146 هزار متر مربع احداث شده است.

 

موقعیت پروژه :   
اطلاعات تماس
آدرس شرکت : مشهد - نبش وکیل آباد 12 - ساختمان پاریزشرق
تلفن دفتر مرکزی : 051-38075
تلفن دفتر فروش : 051-38075
سامانه پیامک : 30006215
پست الکترونیکی : info@parizgroup.ir
فرم ارتباط با ما
 
Back to Top